KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9018411
*
nr 901 8411
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson (1921-1996), 6/40, 1948, motivet: 29x21
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 20:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 20:08:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:40
-
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:19
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 901 8411
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson (1921-1996), 6/40, 1948, motivet: 29x21
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 20:08:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:40 -
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:19